Hebeeinheit Complete

Type: 107995
Brand: Ruhle
Location: FOB Brampton Canada
U/M: Each
Stock: On Order
CM Product Code: 2532
* Hebeeinheit Complete MGR 400 No. 12 and higher:

  Pos. No.  Part No.  Description  Add. Info  Required
1 108135 Aufnahme MGR 400/900 1
2 107170 Messingscheibe 218 x 150 x 5 1
3 108134 Aufnahme MGR 400/900 1
4 107458 Aufnahme MGR 400/900/1500 1
5 107430 Deckel Ø 75 x 16 2
6 107427 Buchse Ø 20,5 x Ø 25 x 18,5 1
7 107171 Rastbolzen GN 817-12-15-G-Ni 1
8 107647 Pilzknopf M 6 VA 1
9 F28727 Schraube M 10 x 92 1
10 F245222 Ring Ø 10,5 x Ø 19 x 4,5 2
11 F20811 Hutmutter DIN917 M 10 3
12 F20208 Senkschraube DIN7991 M 8 x 20 1
13 F22907 Scheibe Ø 10,5 x Ø 35 x 3 4
14 107433 Ring Ø 40,2 x Ø 60 x 12 1
15 107434 Mutter M 30 x 1,5 x 10 1
16 107435 Mutter M 30 x 1,5 x 10 1
17 107413 Scheibe Ø 8,5 x Ø 35 x 1 1
18 107638 Scheibe Ø 76,5 x Ø 110 x 3 2
19 107720 Deckel Ø 100 x 28,5 1
20 F245225 Druckfeder d2,0 x De18 x 68 1
21 F22141 Zylinderschraube DIN912 M10 x 25 2
22 F25848 Zylinderschraube DIN912 M 5 x 16 1
23 F25432 Gewindestift DIN914 M 6 x 10 1
24 F20134 Hutmutter DIN917 M 8 1
25 107938 Bolzen Ø 40 x 89,5 1
26 F26720 Hutmutter DIN917 M 20 1