Hebesystem Assembly

Type: 110719
Brand: Ruhle
Location: FOB Brampton Canada
U/M: Each
Stock: On Order
CM Product Code: 2575
* Hebesystem Assembly MGR 500 No.1 and higher:

  Pos. No.  Part No.  Description  Add. Info  Required
  1 110721 Führung MPR 500 1
Group 2 110319 Umlenkung MGR 900 / MPR 500 1
Group 3 106880 Wagen MGR 900 1
Group 4 106866 Aufnahme MGR 900 1
Group 5 106976 Schütte MGR/MPR 500/900 1
  6 111764 Aufnahme 40 x 30 x 152 1
  7 111766 Bolzen Ø 12 x 40 1
Group 8 106888et Antrieb MGR 900/1500 MGR 500 1
Group 9 111013 Aufnahme MPR 500 1
  10 106989 Halter MGR 900 1
  11 F24901 Scheibe Ø 12,5 x Ø 35 x 3 12
  12 F20204 Sechskantmutter DIN934 M 12 12
  14 F21281 Sechskantschraube DIN933 M 8 x 16 2
  15 F21260 Federring DIN128 A 8 2
  16 107641 Scheibe Ø 14,5 x 35 x 4 2
  17 F22918 Federring DIN127 B 14 3
  18 F25285 Sechskantschraube DIN933 M 14 x 25 3
  19 110096 Rundstahlkette 8 x 24 1
  20 F20134 Hutmutter DIN917 M 8 2
  21 111065 Scheibe Ø 14,5 x 35 x 4 1